Šahisti Bore Kostića Vršac zaustavljeni minimalnim porazom u polufinalu playoff takmičenja Banatske lige jug za 2020. od Jedinstva iz Novog Bečeja

Vršački šahisti nisu uspeli da i ove godine uđu u finale play off-a Banatske lige jug niti da osvoje pehar kao što su to uspevali tri puta u zadnjih sedam sezona. U tom nastojanju sprečili su ih raspoloženi šahisti Jedinstva iz Novog Bečeja i naneli im minimalan poraz dovoljan za eliminaciju iz daljeg toka takmičenja. Ipak vrščani ne mogu biti nezadovoljni osvojenim prvim mestom u svojoj grupi Banatske lige – u grupi jug.

U polufinalnom meču za vrščane nastupali su respektivno po tablama fm Đonin Boško, mk Petrović Lazar, mk Grujić Slavoljub, mk Milić Ilija, mk Mitrovanov Đorđe i mk Karasi Svetislav. Pobede su izvojevali mk MIlić Ilija i mk Mitrovanov Đorđe, poraze su pretrpeli fm Đonin Boško, mk Slavoljub Grujić i mk Karasi Svetislav dok je remijem završio partiju kapiten vrščana mk Petrović Lazar. Treba napomenuti da vrščani nisu imali mnogo sportske sreće jer je prvo na prvoj tabli fm Đonin napravio grub previd u lepoj poziciji, zatim je mk Karasi propustio u nekoliko navrata da uđe u jednostavne remi rasplete i na kraju izgubio, da bi onda mk Grujić igrao na sve ili ništa jer bi sa njegovim remijem ekipa ipak ispala pri rezultatu 3:3 zbog uspešnijieg rezultata Bečejaca na prve tri table, i na kraju je i Grujić u nastojanju da na silu nađe vrščanima put u sledeće kolo izgubio. Tako se meč završio konačnim rezultatom 3,5:2,5 za šahiste Jedinstva iz Novog Bečeja koji su se plasirali u finale play off dela Banatske lige jug za 2020. godinu.

Vršački šahisti su sportski čestitali i poželeli protivnicima uspeha u daljem takmičenju.

Šah klub „Bora Kostić“ Vršac završio Banatsku ligu jug za 2020. godinu na čelu tabele, sledi play off za pehar i viši rang takmičenja

U sezoni koju je obeležio virus COVID i igranje pod uslovima koji su diktirani zdravstvenim preporukama Ministrarstva sporta RS i Šahovskog saveza Vojvodine, šahisti vršačkog šah kluba „Bora Kostić“ su uspešno završili takmičenje Banatske lige po grupama i u grupi jig zauzeli zasluženo prvo mesto. Najveći konkurent im je bila ekipa PAŠK Pančevo od koje su u direktnom susretu pretrpeli minimalni poraz ali vrščani su prikazali sigurniju igru tokom cele lige i osvojili veći broj poena i tako zauzeli na kraju prvo mesto koje ih vodi u play off u kome će se sastati sa drugoplasiranom ekipom Banatske lige grupa sever a to je ekipa „Jedinstvo“ Novi Bečej. Zahvaljujući osvojenom prvom mestu vršački šahisti će biti domaćini u ovom meču isto kao i u slučaju da prođu u naredno, finalno kolo play offa u kom bi odlučivali o peharu lige i plasmanu u viši rang. Sa drugog mesta Banatske lige jug vrlo kvalitetna ekipa PAŠK Pančeva igraće sa prvoplasiranom ekipom grupe sever a to je ekipa Rusanda iz Melenaca. Ukoliko bi obe ekipe iz grupe jug postigle uspeh, u finalu play off-a sastale bi se međusobno i u tom meču „Bora Kostić“ Vršac – PAŠK Pančevo vrščani bi bili domaćini.

U borbi za opstanak odigran je danas izuzetno zanimljiv meč između „Unirea“ Ritiševo i „Sloga“Plandište i taj meč je završen nerešeno što je više odgovaralo ekipi Ritiševa koja je u taj meč ušla sa bodom prednosti. Posle ovog rezultata ekipa „Unirea“ Ritiševo obezbedila je oopstanak, iz Banatske lige jug se u niži rang seli ekipa Banatskog Novog Sela a ekipa „Sloga“ Plandište će sa strepnjom pratiti II ligu Srbije grupa Vojvodina jer ako odande ispadne ekipa Starčeva onda će i ekipa iz Plandišta morati u niži rang a ako ekipa Starčeva obezbedi opstanak to će biti istovremeno spas i za „Jedinstvo“ iz Plandišta.

Prvo kolo play off-a igra se već sledećeg vikenda u nedelju 25.10.2020.

Evo postignutih rezultata i konačne tabele Banatske lige jug za 2020. godinu.

U prilogu su pojedinačni rezultati dve najuspešnije ekipe lige. Najuspešniji u ekipi vrščana je svakako mk Laza Petrović, koji je ove sezone prvi put bio i kapiten. On je osvojio isti broj poena kao fm Đonin Boško ali je uspešniji jer je Đonin dobio neke partije bez borbe. Vrlo uspešan i kao uvek siguran i veoma koristan ekipi bio je i mk Svetislav Karasi koji je igrao dve partije i obe dobio. U ekipi vrščana su više od 50% poena osvojili još i mk Grujić Saša i mk Mitrovanov Đorđe koji je na žalost malo igrao ove sezone zbog obaveza.

Očekuje nas zanimljiv play off.

Jelica Pep postala prvak Srbije u ekipnom šahu za 2020.godinu, vršački velemajstor Boban Bogosavljević najuspešniji igrač Jelice i lige

U proteklih nekoliko dana (25.09.-03.10.2020.) hotel „Park“ u Rumi ugostio je najbolje šahovske ekipe Srbije koje su učestvovale na I ligi Srbije.

Posle veoma zanimljivih borbi najbolji rezultat i prvo mesto ostvarila je ekipa Jelice Pep iz Goračića koja je osvojila pobednički pehar i zlatne medalje dok se na drugom mestu našla ekipa Vladimirci a na trećem ekipa „Itaka“ Beograd i njima su pripale srebrne odnosno bronzane medalje.

U pobedničkoj ekipi je nastupio i naš sugrađanin, vršački velemajstor Boban Bogosavljević koji je igrao izvanredno, bio je najuspešniji član pobedničke ekipe sa osvojenih 10,5 poena iz 11 partija i tako ostvario ubedljivo najbolji rezultat od svih igrača lige i popravio svoj rejting za 27 poena. Čestitamo Bobanu i želimo mu još puno ovakvih rezultata.

Četvrto kolo banatske lige jug 2020. – Vršački šahisti pretrpeli poraz ali ostali na čelu tabele

Iako su pretrpeli minimalan poraz od PAŠK-a iz Pančeva, šahisti Bore Kostića iz Vršca su zadržali prvo mesto na tabeli koje sada dele sa ekipama Kovačice i PAŠK Pančevo. Kako u sledećem kolu ove dve ekipe igraju međusobno, vršački šahisti su u blagoj prednosti mada ih očekuje komšijski derbi sa Plandištem. Podsetimo do kraja ovog dela takmičenja preostalo je tri kola a dve najbolje plasirane ekipe idu u play off gde će odigrati mečeve sa dve najbolje plasitane ekipe iz Banatske lige sever 2020.

U ovom, četvrtom kolu postignuti su sledeći rezultati.

Team pairings
Round 4 on 2020/09/27 at 10.00h

1 SK Bora Kostic Vrsac – SK PASK Pancevo = 2½ : 3½
2 SK Ban. Karlovac – B.Karlovac SK Kovacica Kovacica = 2½ : 3½
3 SK Radnicki Kovin – SK Unirea Ritisevo = 3 : 3
4 SK Bela Crkva Bela Crkva – SK Alibunar Alibunar = 2½ : 3½
5 SK Sloga Plandiste bye 3 :
6 SK Bora Ivkov BNS not paired

Board Pairings
Round 4 on 2020/09/27 at 10.00h
Bo. 1 SK Bora Kostic Vrsac Rtg – 4 SK PASK Pancevo Rtg 2½:3½
1.1 FM Djonin, Bosko 2274 – Djukic, Radosav 2103 = 0 – 1
1.2 Petrovic, Lazar – 2046 – FM Markovic, Vojislav 2197 = 1 – 0
1.3 Vebel, Goran – 2117 – Jedjini, Pavel 1971 = 0 – 1
1.4 Milic, Ilija 1988 – Bogosavljev, Dragan 1777 = 0 – 1
1.5 Grujic, Slavoljub 2069 – Urosev, Milan 2097 = ½ – ½
1.6 Karasi, Svetislav 2164 – Skoro, Nenad 1934 = 1 – 0


Bo. 7 SK Ban. Karlovac B.Karlovac Rtg – 2 SK Kovacica Kovacica Rtg 2½:3½
2.1 Nesic, Vladimir Z 2069 – Erski, Dragan 2165 = 0 – 1
2.2 Spasevski, Ivan 0 – Kracunov, Bozidar 2035 = 0 – 1
2.3 Bucan, Vladimir 2100 – Luketa, Milan 2124 = ½ – ½
2.4 Curuvija, Milan 1941 – Cvejic, Mihajlo 1941 = 1 – 0
2.5 Ardeljan, Jonel 1954 – Zakic, Zivan 2086 = 1 – 0
2.6 Nesic, Vukadin 1818 – Bartos, Jano 1897 = 0 – 1

Bo. 8 SK Radnicki Kovin Rtg – 6 SK Unirea Ritisevo Rtg 3 : 3
3.1 Radjenovic, Velimir 2088 – FM Kapelan, Milorad 2190 = ½ – ½
3.2 Vasilic, Nenad 2062 – Rankov, Petar 2115 = ½ – ½
3.3 Ratkovic, Petar 1946 – Voina, Pau 1910 =½ – ½
3.4 Ratkovic, Miodrag 1988 – Jovanovic, Slavko 1935 = ½ – ½
3.5 Saponja, Vladimir 1840 – Zurka, Petru 2091 = ½ – ½
3.6 Milojkovic, Jovan 1882 – Kljajin, Dragan 1572 = ½ – ½


Bo. 9 SK Bela Crkva Bela Crkva Rtg – 3 SK Alibunar Alibunar Rtg 2½:3½
4.1 Kandjolas, Konstantin 1894 – Romanovic, Trajan 2088 = 1 – 0
4.2 Grozdic, Stevan 2081 – Anovic, Lazar 2000 =1 – 0
4.3 Vujaklija, Pavle 1768 – Biberja, Kristijan 2018 = 0 – 1
4.4 Andrejic, Mirko 1856 – Videkanic, Milan 2001= 0 – 1
4.5 Obradovic, Milos 0 – Zivkovic, Milan B 1978 = 0 – 1
4.6 Djordjevic, Petar 0 – Ardeljan, Jon 2101 = ½ – ½

Rank after Round 4

Rk.SNoTeamGames  +   =   –  TB1  TB2  TB3 
11SK Bora Kostic Vrsac4301915,00
22SK Kovacica Kovacica4301914,50
34SK PASK Pancevo4301914,00
47SK Ban. Karlovac B.Karlovac4202612,00
58SK Radnicki Kovin4121513,00
65SK Sloga Plandiste3021511,50
73SK Alibunar Alibunar4121511,00
89SK Bela Crkva Bela Crkva3012410,00
96SK Unirea Ritisevo301249,00
1010SK Bora Ivkov BNS100101,00

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Parovi petog kola koje je na programu u nedelju 04.10.2020 su:

Round 5 on 2020/10/04 at 10.00h
No. Team Team Res. : Res.
1 SK Kovacica Kovacica – SK PASK Pancevo
2 SK Sloga Plandiste SK – Bora Kostic Vrsac
3 SK Alibunar Alibunar SK – Ban. Karlovac B.Karlovac
4 SK Unirea Ritisevo SK Bela – Crkva Bela Crkva
5 SK Radnicki Kovin bye 3
6 SK Bora Ivkov BNS not paired

Posle trećeg kola Banatske lige jug u šahu za 2020.godinu šahisti iz Vršca sami na prvom mestu

U nedelju 20.09.2020. odigrano je treće kolo Banatske lige jug u šahu za 2020. godinu. Posle uzbudljivih borbi postignuti su sledeći rezultati:

Posle pobede na vrućem gostovanju u Banatskom Karlovcu koji ove godine igra sa velikim ambicijama, šahisti Šah kluba Bora kostić Vršac stekli su značajnu prednost i izdvojili se na tabeli mada to još ne mora ništa da znači jer je do kraja lige ostalo da se igra više od pola takmičenja – završena su tri a predstoje četiri kola. ipak prednost vrščana nije mala i daje im za pravo da očekuju dobar plasman a sve osim plasmana na jedno od prva dva mesta koja vode u play off bilo bi veliko iznenađenje.

Tabela posle trećeg kola ima sledeći izgled:

Rank after Round 3

Rk.SNoTeamGames  +   =   –  TB1  TB2  TB3 
11SK Bora Kostic Vrsac3300912,50
22SK Kovacica Kovacica3201611,00
34SK PASK Pancevo3201610,50
47SK Ban. Karlovac B.Karlovac320169,50
58SK Radnicki Kovin3111410,00
69SK Bela Crkva Bela Crkva201147,50
76SK Unirea Ritisevo200236,00
85SK Sloga Plandiste302128,50
93SK Alibunar Alibunar302127,50
1010SK Bora Ivkov BNS100101,00

Annotation:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Parovi četvrtog kola koje je na programu u nedelju 27.09.2020. su:

Drugo kolo banatske lige jug u šahu za 2020.godinu odigrano u nedelju 13.09.2020.

U drugom kolu Banatske lige jug u šahu za 2020. godinu postignuti su sledeći rezultati:

Round 2 on 2020/09/13 at 10.00h
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SK Bora Kostic Vrsac  SK Kovacica Kovacica:
2  SK Sloga Plandiste  SK Ban. Karlovac B.Karlovac:
3  SK Radnicki Kovin  SK Bela Crkva Bela Crkva:
4  SK PASK Pancevo  SK Alibunar Alibunar:
5  SK Unirea Ritisevo  bye3:
6  SK Bora Ivkov BNS  not paired:

Pojedinačni rezultati i sastavi ekipa u ovom kolu su bili:

Board Pairings

Round 2 on 2020/09/13 at 10.00h
Bo.1  SK Bora Kostic VrsacRtg2  SK Kovacica KovacicaRtg3½:2½
1.1FMDjonin, Bosko2274Erski, Dragan2165½ – ½
1.2Petrovic, Lazar2046Kracunov, Bozidar2035½ – ½
1.3Vebel, Goran2117Luketa, Milan2124½ – ½
1.4Milic, Ilija1988Cvejic, Mihajlo1941½ – ½
1.5Grujic, Slavoljub2069Zakic, Zivan2086½ – ½
1.6Karasi, Svetislav2164Borkovic, Zoran19661 – 0
Bo.5  SK Sloga PlandisteRtg7  SK Ban. Karlovac B.KarlovacRtg2½:3½
2.1Jovanovic, Dusko2129Spasevski, Ivan00 – 1
2.2Velickovic, Radovan0Cicovic, Mileta20450 – 1
2.3Petrovic, Dusan K2200Nesic, Vukadin18181 – 0
2.4Janicijevski, Radovan2071Ardeljan, Jonel19541 – 0
2.5Marinkov, Nikola1908Curuvija, Milan1941½ – ½
2.6Milunic, Radivoj1707Nesic, Vladimir Z20690 – 1
Bo.8  SK Radnicki KovinRtg9  SK Bela Crkva Bela CrkvaRtg4½:1½
3.1Radjenovic, Velimir2088Grozdic, Stevan2081½ – ½
3.2Ratkovic, Miodrag1988Kandjolas, Konstantin1894½ – ½
3.3Ratkovic, Petar1946Andrejic, Mirko18561 – 0
3.4Saponja, Vladimir1840Vujaklija, Pavle17681 – 0
3.5Bukvic, Milivoje1696Veljkovic, Varvara14931 – 0
3.6Milojkovic, Jovan1882Obradovic, Milos0½ – ½
Bo.3  SK PASK PancevoRtg4  SK Alibunar AlibunarRtg4½:1½
4.1FMMarkovic, Vojislav2197Videkanic, Milan20011 – 0
4.2Jedjini, Pavel1971Anovic, Lazar20001 – 0
4.3Milanovic, Marko2066Romanovic, Trajan20881 – 0
4.4Bogosavljev, Dragan1777Ardeljan, Jon2101½ – ½
4.5Skoro, Nenad1934Zivkovic, Milan B1978½ – ½
4.6Skoro, Svetozar1933Biberja, Kristijan2018½ – ½

Predstoji 3. kolo koje će se odigrati u nedelju 20.09.2020. a u kome se sastaju:

Round 3 on 2020/09/20 at 10.00h
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SK Ban. Karlovac B.Karlovac  SK Bora Kostic Vrsac:
2  SK Kovacica Kovacica  SK Radnicki Kovin:
3  SK PASK Pancevo  SK Unirea Ritisevo:
4  SK Alibunar Alibunar  SK Sloga Plandiste:
5  SK Bela Crkva Bela Crkva  bye3:
6  SK Bora Ivkov BNS  not paired

Kao što se može videti iz prethodnih tabela, ligu je otkazala i napustila ekipa Banatskog Novog sela i na taj način se preselila u niži rang a može se reći rasteretila brige ostale ekipe jer se sada lako može desiti da iz lige ne ispada ni jedna ekipa osim BNS.

U takvoj situaciji pri švajcarskom sistemu parovanja, u svakom kolu jedna ekipa dobija meč bez borbe tehničkim rezultatom, u ovom drugom kolu to je bila ekipa Unirea Ritiševo a u trećem će to biti ekipa Bele Crkve. tehnički rezultat im donosi 3 boda a rezultat meča koji se registruje je 3:0 u njihovu korist.

Nakon drugog kola tabela ima sledeći izgled:

Rank after Round 2

Rk.SNoTeamGames  +   =   –  TB1  TB2  TB3 
11SK Bora Kostic Vrsac220068,50
27SK Ban. Karlovac B.Karlovac220067,50
38SK Radnicki Kovin211047,50
42SK Kovacica Kovacica210137,50
53SK PASK Pancevo210136,50
66SK Unirea Ritisevo100134,00
75SK Sloga Plandiste201115,50
84SK Alibunar Alibunar201114,50
9SK Bela Crkva Bela Crkva201114,50
1010SK Bora Ivkov BNS100101,00

Vršački šahisti su dobro krenuli, visoko su porazili komšije iz Ritiševa rezultatom 5:1 a tesno savladali ekipu Kovačice sa 3,5:2,5.

U trećem kolu ih očekuje gostovanje u Banatskom Karlovcu. Obe ekipe su dobile oba meča u prva dva kola pa se očekuje neizvesan i zanimljiv meč.

Otpočela šahovska Banatska liga jug za 2020. godinu u uslovima COVID19

Posle više odlaganja koja su bila posledica borbe sa virusom COVID19 danas, u nedelju 06.09.2020. otpočela je Banatska liga jug za 2020 godinu u šahu. Sistem takmičenja je izmenjen u toliko što ne igra svaka ekipa sa svakom (ne igra se Round Robin sistem) već se igra ekipni Švajcarski sistem. Time je Šahovski savez Vojvodine hteo da skrati takmičenje – pošto učestvuje 10 ekipa po Round Robin sistemu moralo bi se odigrati devet kola plus play off (dva kola u kojima razigravaju po dve pobedničke ekipe Banatsk lige jug i Banatske lige sever) a ovako će se po Švajcarskom sistemu igrati sedam kola a potom još dva kola play off-a.

Šahovski savez Vojvodine je propisao i dao u obliku preporuka niz mera kako bi se igrači što bolje zaštitili od mogućeg prenošenja virusa, što obuhvata obavezno nošenje maske, zabranu prisustvovanja publike u sali za igru, obavezno rastojanje od 1,5m izmešu igrača, dezinficijense i sično.

U ovakvim uslovima odigrano je prvo kolo i rezultati su sledeći:

Zanimljiviji pojedinačni rezultati su:

Nakon ovih rezultata stanje na tabeli je sledeće:

Parovi sledećeg, drugog kola koje je na programu u nedelju 13.09.2020. su:

Podsećamo da publici nije dozvoljeno da uživo prati mečeve zbog mera protiv COVID19.

Šahovsko prvenstvo Grada Vršca i šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac prekinuto je i odloženo – igraće se verovatno u letnjim mesecima

Posle dva odigrana kola  šahovsko prvenstvo Grada Vršca i šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac prekinuto je i odloženo za nekoliko meseci.

Najverovatniji termin odigravanja je neki od letnjih meseci jer u narednim mesecima počinje šahovska liga u kojoj nastupaju svi igrači koji uobičajeno nastupaju i na prvenstvu Vršca.

Razlog za ovaj prekid je višestruki, sve je počelo sa gripom  a zatim su usledili i otkazi usled ličnih razloga pa je na kraju uprava kluba proširena sa nadzornim odborom odlučila da je ovako najbolje u smislu očuvanja kvaliteta ovog takmičenja a i u interesu samih takmičara. Odluka je bila jednoglasna što najbolje govori koliko je ona praktično bila iznuđena i nije bilo alternative osim odlaganja turnira.

Najviše mogu da žale prvotimci šah kluba „Bora Kostić“ Vršac – mk Zorić Savo i mk Đorđe Mitrovanov koji su vodili na turniru posle ta dva kola sa po 1,5 poena. Ali, odmah iza njih su sa po 1 poen bili prošlogodišnji šampion mk Rankov Pera i vicešampion  mk Petrović Laza kao i uvek borben i opasan ali istovremeno i omiljen, mladi šahista našeg kluba,  mk Milić Ilija i još nekoliko takmičara.

U narednom periodu nastavlja sa radom šahovska škola za najmlađe koja radi pri klubu i vode je fide majstori Staka Ivković i Boško Đonin.

Uslediće i prvenstvo grada za najmlađe kategorije uzrasta osnovne škole.

Predstoji registracioni period (mart) a zatim i izvlačenje takmičarskih brojeva u svim ligama ŠSV, nas najviše interesuje Banatska liga jug u kojoj nastupa šahovski klub  „Bora Kostić“ Vršac. Naš klub se svake godne bori za vrh tabele a ove godine će možda izostati takav prioritet a daće se akcenat na učešću mladih takmičara u ekipi kojima trebaju kvalitetne partije da se kale i stasaju u jake seniore.

Juniorska liga ŠSV koja je započeta u prethodnoj kalendarskoj godini nastaviće se i imaće još dva dana takmičenja – podsetimo u ovoj ligi nastupaju dve ekipe šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac – plava i crvena ekipa.

U predstojećim danima igraće se i mesečni brzopotezni turniri u klubu, termini okupljanja su svake subote posle 19h.

Izvučeni brojevi za predstojeće seniorsko šahovsko prvenstvo Grada Vršca i Šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac za 2020. i odigran brzopotezni turnir Šah kluba „Bora Kostić“ Vršac za januar 2020.

Šahisti Vršca i okruženja okupili su se u prostorijama kluba u petak 07.02.2020. i izvukli brojeve za predstojeće seniorsko šahovsko prvenstvo Grada Vršca i šahovskog kluba „Bora Kostić“ Vršac. Turnir će početi u sredu 12.02.2020. a igraće se sredom i subotom od 19:00h. Predviđeno je da se igra sa osam učesnika dvokružno a tabela sa izvučenim brojevima izgleda:

Pocetna tabela prv SK B Kostic 2020

Parovi po kolima  za prvih šest kola i termini odigravanja kola dati su niže u tekstu (mada se igrači do tri kola pred kraj mogu međusobno dogovarati i menjati termin odigravanja, ali se partije moraju igrati u klubu).

Parovi prv SK B Kostic 2020

Nakon izvlačenja brojeva odigran je i januarski meseči brzopotezni turnir sa sledećim konačnim rezultatima i tabelom:

Mesecni cuger SK B Kostic_Januar 2020

 

 

 

Meč za prvaka Radakove male za 2020. godinu privremeno odložen

Meč za prvaka Radakove male za 2020. godinu je trebalo da otpočne 09.01.2020. ali na zahtev mk Mitrovanov Đorđa meč je privremeno odložen. Njegov protivnik u meču mk Petrović Lazar je sportski uvažio razloge svog protivnika za privremeno odlaganje. O terminu početka meča izvestićemo čim se protivnici dogovore kada im obojici odgovara da meč počne. Podsetimo, ovo je tradicionalni meč ova dva protivnika koji će se igrati ove godine po šesti put a u dosadašnjim mečevima je rezultat 4:1 za mk Mitrovanova. Ipak, poslednji meč odigran prethodne, 2019. godine završen je prvom pobedom mk Petrović Lazara pa je tako ove godine on u situaciji da brani prošlogodišnju titulu pobednika. Meč se igra za prelazni pehar koji prelazi u trajno vlasništvo onog takmičara koji ostvari tri pobede u mečevima tog ciklusa. Za sada, mk Mitrovanov ima jedan osvojeni pehar rezultatom 3:0 u pobedama ali ovaj drugi pehar je sada u prelaznom posedu mk Petrović Lazara pri rezultatu 1:1 u mečevima koji se broje za ovaj pehar. Ko će nakon ovogodišnjeg meča biti bliži trajnom vlasništvu drugog pehara, nestrpljivi smo da saznamo prateći uvek zanimljive partije između ova dva rivala od najranije mladosti do današnjih dana.