Rezultati i uspesi polaznika šahovske škole Bora Kostić Vršac

Iako je šahovska škola pri šahovskom klubu Bora Kostić Vršac počela sa radom nedavno, u prvoj polovini 2016. godine, naši polaznici već postižu lepe rezultate a zahvaljujući stručnom radu sa njima očekujemo i nadamo se da ovi rezultati budu sve brojniji i uspešniji.

Navodimo neke od uspešnijih rezultata (neko od prva tri mesta osvojena na takmičenjima) naših polaznika ostvarenih do sada:

1. Na dečijim šahovskim školskim turnirima za osnovne škole za 2017. godinu koje je organizovao koordinator velemajstor Boban Bogosavljević u saradnji sa Šah klubom Bora Kostić Vršac naši članovi osvojili su:
Dragojević Aleksandar 3 mesto za 3.razrede

2. Na dečijem međunarodnom turniru povodom 30 godina postojanja kluba Unirea Ritiševo naši članovi osvojili su:
Vladislav Stefan zlatna medalja do 8 godina
Vladislav Aleksa i Daljević Milan bronzane medalje do 8 godina
Belić Dragana i Tamaš Dunja zlatne medalje do 16 godina

3. Na prvenstvu Grada Vršca i šah kluba „Bora Kostić“ Vršac  u šahu za osnovce za 2017. godinu naši članovi osvojili su:
Vladislav Stefan 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 1. razrede dečaci                      Vladislav Aleksa 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 2. razrede dečaci                       Daljević Milan 3. mesto, bronzana medalja za 2. razrede dečaci                                  Bućinac Luka 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 3. razrede dečaci                       Dragojević Aleksandar 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 4. razrede dečaci      Dragojević Marko 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 8. razrede dečaci                      Njemec Lana 1. mesto, pehar i zlatna medalja za 2. razrede devojčice                       Dragana Belić 3. mesto, bronzana medalja za 8. razrede devojčice

4. Na dečijim šahovskim školskim turnirima za osnovne škole za 2018. godinu koje je organizovao koordinator velemajstor Boban Bogosavljević u saradnji sa Šah klubom Bora Kostić Vršac naši članovi osvojili su:
• Na opštinskom takmičenju:
Vladislav Stefan 1 mesto za 1. razrede                                                                                              Njemec Lana 1 mesto za 2. razrede                                                                                                  Daljević Milan 1 mesto za 2. razrede                                                                                              Vladislav Aleksa 2 mesto za 2. razrede
Bućinac Luka 1 mesto za 3. razrede
Dragojević Aleksandar 3 mesto za 4. razrede                                                                          Tomašević Luka  3 mesto za 6.razrede
Petrović Jovana 1 mesto za 7. razrede
Dragojević Marko 2.mesto za 8. razred
Belić Dragana 3 mesto za 8. razrede
Daljević Milan 1 mesto za 2. razrede
Tomašević Luka  2 mesto za 6.razrede
Petrović Jovana 2 mesto za 7. razrede                                                                                                Belić Dragana 2 mesto za 8. razrede                                                                                                  • Na republičkom takmičenju :
Daljević Milan 16 mesto za 2. razrede
Tomašević Luka  29 mesto za 6.razrede
Petrović Jovana 21 mesto za 7. razrede                                                                                              Belić Dragana 29 mesto za 8. razrede

5. Na dečijem međunarodnom turniru 2018.  kluba Unirea Ritiševo naši članovi osvojili su:
Belić Dragana zauzela je šesto mesto a druga je po plasmanu iz Srbije                                    Daljević Milan zauzeo je deseto mesto a treći je po plasmanu iz Srbije

Čestitamo im i želimo im da ostvare iste i veće uspehe a nadamo se i očekujemo da će i ostali naši polaznici postizati slične rezultate zahvaljujući svom predanom radu i pripremanju.